Після пологів і під час грудного вигодовування для багатьох мам відвідування зубного лікаря стає необхідністю. І головне питання, яке у усіх виникає : чи є нешкідлива анестезія і чи можна терпіти біль.
Біль і грудне вигодовування
Якщо розболівся зуб, його однозначно треба лікувати. У будь-якому стані. Терпіти біль небезпечно для будь-якої людини. Адже біль це стрес, причому найсильніший. Що стосується годуючої мами, то ж не забувайте, що гормони стресу, які виробляються під час хворобливих відчуттів, потрапляючи в молоко, псують настрій і малюкові. Він стає неспокійним, плаксивим, збудженим. Ось тому, до речі, не можна нервувати. Безсонна ніч — нерідко результат того, що мама була засмучена, а дитина випила «стресового» молока.
Мало того, перманентні стресові ситуації призводять до того, що молоко зникає. Річ у тому, що адреналін блокує вироблення окситоцину. І молока стає усе менше.
Вихід? Після кожного інциденту (сварки, переживання, внутрішнього образливого монологу, болю в зубах) слід почекати годинку з годуванням.
Нешкідлива анестезія
Чи є така? Усі лікарі (і педіатри, і стоматологи) стверджують, що є. Мало того, їх підтримує ВООЗ. Які саме знеболюючі засоби варто використати під час лікування зубів, розповість лікар. Просто скажіть йому, що ви годуюча мама .
Більшість знеболюючих засобів мають короткий термін дії і досить швидко виводяться з організму. Мало того, їх при лікуванні зубів використовують в малих дозах. У кров потрапляє дуже мало, тобто до грудного молока дійде мікродоза. Тому ніхто не забороняє годувати крихітку відразу по поверненню додому із стоматологічної клініки.
Для повного заспокоєння повідомимо: сучасні анестетики сумісні з годуванням. Крім того, існують спеціальні знеболюючі засоби, які прийнято колоти вагітним і годуючим мамам, що не містять адреналін. Дізнайся у свого стоматолога.
Якщо знадобиться прийняти препарати від зубного болю, запитайте у лікаря, що вам можна приймати. Краще одночасно і у педіатра, що спостерігає твого крихітку, і у стоматолога. Безпечними для малюка є препарати на основі парацетамолу. Але якщо біль сильний, то можна приймати і інші препарати, більш дієвіші. Але вирішувати в цьому випадку все ж лікарю.
Рентген годуючої мами
Іноді лікування без діагностичного рентгена неможливе. Сучасні рентген апарати уміють робити прицільні знімки. І опромінення в цьому випадку мінімальне. Тоді навіть зціджувати «опромінене» молоко не потрібно (це іноді рекомендують при флюорографії), можна годувати крихітку відразу.