Головна роль у збереженні зубів належить нам самим. Разом з правильним харчуванням передумовою для здорових зубів служить гігієна порожнини рота. Починати чистити зуби необхідно відразу після їх прорізування. Дітям це роблять за допомогою чистої м’якої ганчірочки або ватного тампона на паличці. Таким чином, ми привчаємо дитину, що чищення зубів потрібне і входить до складу загальної гігієни. Після того, як у малюка з’явиться багато зубів, його потрібно учити користуватися зубною щіткою.
Випадання молочних зубів не означає, що можна нехтувати доглядом за ними, оскільки їх хвороби можуть обернутися серйозними проблемами при прорізування постійних зубів. Починати профілактичний огляд у стоматолога слід, коли дитині виповнитися приблизно 3 роки.
Чистити зуби слід не рідше 2-х разів на день: після сніданку і увечері, перед сном. А в ідеалі чищення зубів треба проводити після кожного прийому їжі. Особливу увагу при чищенні слід приділяти внутрішнім поверхням нижніх різців і зовнішній стороні верхніх корінних зубів в крайовій області ясен. Інша область підвищеної уваги — ікла.
Пропонуємо вам декілька засобів по догляду за зубами і ротовою порожниною.
Правильно вибрана зубна паста і хороша зубна щітка — це ще не гарантія абсолютної чистоти зубів і їх сяючої білизни. Величезне значення в цьому процесі має правильна техніка чищення зубів. Лівшам слід починати чищення зубів з лівого боку верхньої щелепи, а правшам — з правою. Сам процес не повинен йти менш 3-х хвилин. Чищення потрібно проводити по трьох напрямах:
— зовні;
— зсередини;
— по жувальній поверхні зуба.
Окрім самих зубів необхідно доглядати і за зубними проміжками. Прочищати їх краще всього увечері, перед чищенням зубів. Спеціальні щітки для прочищення зубних проміжків слід використати, коли ці проміжки досить великі. А якщо зуби щільно притиснуті один до одного, то прочищати проміжки можна лише за допомогою спеціальної шовкової нитки. Починати слід з вощеної нитки, оскільки її легше ввести в зубний проміжок.
Якщо для чищення зубів щіткою у вас немає часу, скористайтеся жувальною гумкою, але вона має бути спеціальна (для очищення зубів). До складу такої жувальної гумки входить ксиліт, який здатний захистити зуби від карієсу. Її жування допоможе знизити розвиток бактерій, але не зніме твердий наліт з поверхні зуба. Проте цей спосіб не йде ні в яке порівняння з чищенням зубів зубною щіткою.
Для гігієни порожнини рота можна використати зубний еліксир для свіжості подиху.
І,звичайно,не забувайте відвідувати свого стоматолога кожні 6 місяців і робити професійну гігієну ротової порожнини!