Кожна доросла людина впродовж життя стикається з необхідністю відновлювати зубний ряд унаслідок втрати зуба або декількох зубів. Неповний зубний ряд доставляє великий дискомфорт під час їжі, до того ж значно зростає навантаження на сусідні зуби і може розвинутися деформація прикусу. Разом з цим, відсутність зуба(ів) стає естетичною проблемою і ускладнює спілкування з людьми, оскільки у людини розвиваються комплекси.
Повне відновлення зубного ряду виконується декількома методиками, серед яких як традиційне протезування і реставрація зуба(ів), так і останні досягнення сучасної стоматології.
Самою передовою технологією відновлення втрачених зубів є імплантація. Суть імплантації полягає в тому, що в кісткову тканину імплантується імплант, який замінює відсутній зуб. Імплант є титановим гвинтом із зовнішньою коронкою: титан є матеріалом, повністю сумісним з тканинами організму людини, а коронка нічим не відрізняється від натурального зубу, маючи при цьому підвищену міцність і стійкість до навантажень.
Імплантація — найперспективніший на сьогодні напрям стоматології, оскільки імплантація має ряд безперечних переваг в порівнянні з традиційними методами відновлення зубного ряду.
Переваги імплантації
Ще кілька років тому найпоширенішими способами відновлення зубного ряду вважалися зйомні протези і зубні мости. Проте зйомні протези викликають неприємні відчуття чужорідного тіла і доставляють масу незручностей, а установка зубного мосту супроводжується обточуванням сусідніх зубів, що сприяє їх швидкому виходу з ладу.
Імплантація дає можливість заміщати втрачені зуби без обточування і додаткової обробки сусідніх зубів. Імплантат можна встановлювати у будь-якому місці зубного ряду. Імплантація дозволяє відновити функції навіть повністю беззубій щелепі, тому можна назавжди відмовитися від зйомного протеза. Цей метод зберігає не лише кісткову тканину, але і знімає зайве навантаження з сусідніх зубів в процесі жування.
Імплантація є абсолютно безболісною і процедурою без травм, а імпланти здатні прослужити у багато разів довше, ніж зубні мости або зуби під коронкою.
Імплантація повністю відновлює жувальну функцію, тоді як інші методи, так або інакше, ставлять певні обмеження на інтенсивність використання протезів та мостів. Імплантат абсолютно не відрізняється від природного зуба і не викликає ніякого дискомфорту — ні функціонального, ні естетичного. Вартість зубного імплантату і в цілому ціни на імплантацію вищі, ніж традиційні методики відновлення зубного ряду. Проте якщо порівняти витрати на регулярне відвідування стоматолога для усунення виникаючих проблем із зубним мостом або протезом, то вартість імплантату виправдана в усіх відношеннях. Якщо вас зацікавила імплантація, ціни ви можете уточнити на сайті нашої клініки, а також детальніше ознайомитися з кваліфікацією і можливостями наших лікарів, що спеціалізуються на імплантації.
Види імплантації
Вибір імплантату і спосіб імплантації визначаються залежно від стану кісткової тканини, кількості і локалізації відсутніх зубів, а також від індивідуальних особливостей кожного пацієнта. Якщо говорити в цілому, то імплантація може бути зроблена в один або два етапи. У нашій стоматологічній клініці на ЖК «Софія» імплантація здійснюється в два етапи: на першому етапі в кісткову тканину імплантується імплантат, а після періоду того, коли імплант приживляється, на гвинт ставиться опора під коронку. На другому етапі імплантації відбувається установка на опору постійної коронки. Це триваліша процедура, ніж імплантація в один етап, але в деяких випадках саме цей метод стає єдиною можливістю відновити зубний ряд, оскільки у пацієнта можуть бути проблеми із здоров’ям або інші протипоказання. Окрім цього, у разі ушкодження коронки її можна буде замінити, тоді як імплантат, використаний при імплантації в один етап, є цілісною конструкцією з гвинта і опори. У обох випадках вартість зубного імплантат залежить від того, чи встановлюється імплантат вітчизняного або імпортного виробництва, а ціни на імплантацію визначаються складністю проведеної процедури, видом імплантації, об’ємом необхідних підготовчих робіт і іншими чинниками.
Рекомендації по догляду за імплантатами
Термін повноцінної експлуатації імплантату залежить від стану здоров’я людини і його способу життя, але для того, щоб імплантат прослужив максимально довгий термін, необхідно дотримуватися рекомендацій по догляду за ним. Особливо важливі ці рекомендації на післяопераційному етапі, оскільки слизова оболонка рота ще уразлива для інфекцій. Пацієнт повинен приймати призначені лікарем препарати і використовувати розчини для полоскання.
Згодом необхідно лише дотримуватися гігієни порожнини рота, а саме ретельно чистити зуби щіткою щоб уникнути утворення нальоту на імплантаті. Для очищення простору між зубами існують спеціальні йоршики, флоси та іригатори, які дозволяють видаляти залишки їжі з важкодоступних ділянок. Дотримання рекомендацій по догляду за імплантатами не лише подовжує термін їх служби, але і запобігає розвитку запальних процесів і хвороб ясен.